Proces powstawania oferowanych produktów mikowych zarządzany jest  w całości przez firmę VonRoll - od momentu wydobycia surowca w kopalniach, poprzez przygotowanie pulpy, papieru mikowego aż do gotowego wyrobu. Firma korzysta z dwóch rodzajów miki - muskowitu i flogopitu, w zależności od wymagań elektrycznych i termicznych danego zastosowania.

Naszymi wspólnymi priorytetami jest ochrona ludzi i urządzeń, optymalizacja procesów oraz oszczędność energii. Dzięki znakomitym parametrom miki oraz doświadczeniu Von Roll , opracowaliśmy zestaw wytrzymałych produktów do zastosowań wszędzie tam, gdzie konieczna jest ochrona przed ciepłem.

Nasze produkty mogą pracować w trybie ciągłym w temperaturach od 200°C do 900°C i wytrzymywać chwilowy skok temperatury do 1200°C przy różnych warunkach otoczenia i ciśnienia.

Von Roll dostarcza najnowsze rozwiązania w zakresie taśm mikowych dla kabli ognioodpornych, płyty z papieru mikowego, rury mikowe, a także gotowe do użycia obrobione komponenty.

Taśmy mikowe do kabli ogniodpornych – Cablosam

Cablosam to taśmy wykorzystywane do produkcji kabli ognioodpornych, są wolne od halogenów, nie tworzą niebezpiecznych oparów i spełniają nawet najbardziej rygorystyczne normy międzynarodowe. Taśmy Cablosam zdobyły międzynarodowe uznanie, i zostały użyte np. przy budowie najwyższego budynku świata Burj Khalifa w Dubaju (828 m) w imponującej ilości 25 000 km (ok. 50t)

Najmniejsza dostępna szerokość taśm Cablosam to 4 mm, dostarczane są na rolkach lub szpulach w nawoju krzyżowym. Taśma nawinięta krzyżowo na szpulę może mieć długość nawet 20 km, w zależności od szerokości i wymiarów szpuli. Jesteśmy w stanie zaoferować również druty w oplocie taśmami Cablosam® zgodnie z życzeniami naszych klientów.

Pierścienie kolektora oraz uszczelki

W ofercie posiadamy specjalny materiał kompozytowy Altherm 660 o szczególnym przeznaczeniu na uszczelnienia termiczne.

Von Roll produkuje także pierścienie kolektora dla komutatorów, używane np w silnikach trakcyjnych.

Prasowane płyty mikowe

Mika to materiał o doskonałych właściwościach elektrycznych, mechanicznych i termicznych. Von Roll opracował technologie przerobu kopalnianych skrawków mikowych na papier mikowy pod zastrzeżoną nazwą handlową Samica®

Samica® jest następnie impregnowana odpowiednią żywicą i prasowana na gorąco tworząc laminaty Samicanite®. Dzięki zastosowaniu różnych kombinacji papierów, żywic i wypełniaczy – można zaproponować materiał końcowy o odpowiednich parametrach elektrycznych, mechanicznych i termicznych.  Typowe zastosowanie to elektrotechnika, piece indukcyjne, przemysł motoryzacyjny i drobne AGD: jak kuchenki mikrofalowe czy suszarki do włosów.

Rury mikowe

Jesteśmy w stanie dostarczyć najwyższej jakości rury mikowe wyprodukowane z papieru Samica®, w zależności od końcowego przeznaczenia zaimpregnowane odpowiednią żywicą.

Rury mikowe mogą być dostarczone lakierowane lub nie. Dostarczamy szeroki zakres średnic i długości, w rozmiarach standardowych lub dopasowanych do klienta.