FOMEXONE to grupa produktów do hermetycznego uszczelniania komponentów, które są narażone na czynniki atmosferyczne, wilgoć, wodę, kurz, brud oraz środki chemiczne.

Obejmuje ona maszyny i żywice będące częścią technologii FIPFG (Formed in Place Foamed Gaskets) – uszczelek spienianych po aplikacji (tzw. uszczelki wylewane), a nie jak w przypadku tradycyjnej technologii – formowanych wcześniej i nakładanych zwykle ręcznie na wyrób. Jest to rewolucyjny system nieposiadający ograniczeń w zastosowaniach i będący w stanie sprostać wymaganiom każdego klienta.

DEMAK posiada w swoim portfolio ponad 100 wysokiej jakości systemów żywic różnego typu, by sprostać najbardziej wymagającym potrzebom. Zastosowanie żywic FomexOne za pomocą sprzętu FomexOne gwarantuje pełny monitoring każdej fazy spieniania materiału.

10 powodów, dla których warto wybrać żywice FomexOne:

 1. INNOWACJA Jest to rewolucyjny produkt wywodzący się ze związków poliuretanowych aplikowanych bezpośrednio na powierzchnię, która ma być uszczelniona. W odróżnieniu od innych typów uszczelnień dostępnych na rynku – zwykle formowanych wcześniej i nakładanych ręcznie na produkt.
 2. DOKŁADNOŚĆ Jest to precyzyjnie aplikowana uszczelka, która szybko osiąga wysoką jakość i świetne wyniki.
 3. EKOLOGIA Jest to wybór zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju z poszanowaniem dla środowiska.
 4. NISKIE KOSZTY Pienienie powoduje 5 krotne zwiększenie objętości materiału, co zapewnia ostatecznie niskie koszty.
 5. WYTRZYMAŁOŚĆ System jest odporny na kurz, wodę oraz czynniki chemiczne
 6. SOLIDNOŚĆ Brak miejsc złączeniowych gwarantuje najlepsze właściwości uszczelniające i zabezpiecza produkty przed przeciekaniem.
 7. TRWAŁOŚĆ Jest to niezawodne rozwiązanie, które nie traci swoich technicznych właściwości i długotrwałej szczelności.
 8. UNIWERSALNOŚĆ Posiada możliwość aplikacji na wszystkie rodzaje powierzchni.
 9. AUTOMATYZACJA Pozwala zredukować koszty operacyjne.
 10. SZYTE NA MIARĘ Może być doskonale dopasowane do finalnych właściwości produktu oraz procesu aplikacji.

 

URZĄDZENIA

Szeroka gama maszyn FomexOne zawiera rozwiązania standardowe oraz automatyczne, poprawiające wydajność pracy. Pozwalają one osiągnąć najwyższą jakość i bardzo dobre wyniki dzięki precyzyjnym operacjom na każdym etapie procesu FIPFG.

CO GWARANTUJĄ USZCZELNIENIA FOMEXONE:

 1. Doskonałą obróbkę wstępną komponentów 

Pozwala to odpowiednio przygotować poliol i izocyjanian do zmieszania i dozowania, gwarantując właściwe proporcje spieniania produktu.

    2. Powtarzalność dozowania i kontrolę przepływu

Przepływ kontrolowany jest za pomocą pętli pomiędzy elektronicznym przepływomierzem a pompami zębatymi. Pozwala to uzyskać równą i idealnie wypoziomowaną uszczelkę nawet w przypadku nanoszenia skomplikowanych  wzorów.

    3. Dynamiczne mieszanie z zaworem zapobiegającym kapaniu

Mieszadło dynamiczne, regulacja przepływu i zawór zabezpieczający pozwalają na dozowanie zawsze tej samej ilości produktu bez kapania, a recyrkulacja poliolu i izocyjanianu na głowicy mieszającej gwarantuje zawsze świeży produkt.

    4. Przyjazne oprogramowanie

Przyjazne dla użytkownika oprogramowanie z możliwością importowania plików z różnych źródeł.

   5. Współpracę z robotem XYZ

Robot jest zdolny do dozowania nawet bardzo skomplikowanych kształtów.

ZASTOSOWANIA:

Samochody oraz wszystkie pojazdy silnikowe wymagają szczelności i zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi, wilgocią, wodą, pyłem i brudem.

Uszczelki FomexOne doskonale izolują i zapewniają bezpieczeństwo elementów, a zakres ich zastosowań jest nieograniczony. Wykorzystuje się je między innymi w lampach tylnych, lampach wewnętrznych, światłach awaryjnych, listwach drzwiowych, ćwierćoknach, szyberdachach, filtrach, wspornikach pedałów, otworze wlewu paliwa, głośnikach, elektronicznych skrzynkach samochodowych czy kratkach wentylacyjnych.

Uszczelki FomexOne są szeroko stosowane w branży oświetleniowej, gdzie ochrona przed wieloma czynnikami zewnętrznymi jest niezbędna dla zapewnienia długiej żywotności korpusu oświetleniowego. Zarówno oświetlenie wewnętrzne, jak i zewnętrzne, dzięki FomexOne, może spełniać najbardziej restrykcyjne zasady IP i Nema. 

Przykłady zastosowań to oświetlenie dekoracyjne, lampy awaryjne, wodoszczelne oprawy led, lampy uliczne i ogrodowe, lampy sygnalizacyjne, a także lampy przemysłowe.

Uszczelki FomexOne są idealnym rozwiązaniem dla filtrów Hepa i filtrów AGD, które wymagają wysokiego stopnia izolacji od pyłu. Można je również wykorzystać w flitrach olejowych..

Uszczelki Fomexone stanowią dodatkowy wkład w długą żywotność urządzeń gospodarstwa domowego hermetycznie uszczelniając elementy. Ponadto poprawiają ich estetykę. Można je wykorzystać przy uszczelnieniu zlewozmywaka, pralki, suszarki, szklanych drzwiczek piekarnika lub płyty indukcyjnej czy gazowej.

Dzięki uszczelnieniom Fomexone zamknięcia i obudowy mogą lepiej spełniać swoje zadanie. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku szaf elektrycznych, obudów elektronicznych, a także w przemyśle opakowaniowym, gdzie uszczelki zabezpieczają hermetyzowany produkt przed wypływem i utratą właściwości.

Uszczelki FomexOne aplikuje się w rozdzielnicach i obudowach (natynkowych, podtynkowych, modułowych, podłogowych) oraz wodoszczelnych puszkach (metalowych, z tworzywa sztucznego). Na rynku opakowań wykorzystuje się je do zaizolowania metalowych lub plastikowych beczek.