Piece komorowe

Piec komorowy, często nazywany również suszarnią komorową, jest najprostszym typem pieca wsadowego w naszym portfolio produktów.

Piec wykonany jest jako konstrukcja ramowa wykonana z zamkniętych profili stalowych. Ściany są izolowane w celu ograniczenia strat energetycznych. Dostęp do pieca zapewniony jest przez drzwi.

Niezwykle równomierny rozkład temperatur we wnętrzu pieca jest osiągany dzięki pionowemu i poziomemu przepływowi powietrza które zostało wcześniej podgrzane do wymaganej temperatury.

Pozwala to na jednorodne ogrzewanie obrabianych produktów. Cykle grzania i chłodzenia mogą być precyzyjnie regulowane w zależności od złożoności procesu i wymagań klienta lub produktu.

Piec komorowy idealnie sprawdzi się w przypadku pojedyńczych cykli produkcyjnych, w których produkty uzyskują określone właściwości w dłuższych okresach czasu.

Piece komorowe są dostępne we wszystkich rozmiarach i z całym wyposażeniem specjalnym.

Piece tunelowe

Piec tunelowy, znany również powszechnie jako suszarnia przepływowa, przeznaczony jest do płynnego transportu produktów poddawanych obróbce cieplnej, w cyklach przerywanych lub ciągłych, przez strefy grzewcze komory zasadniczej za pomocą systemów transportowych lub przenośnikowych.

Obudowa pieca, przez którą można uzyskać dostęp do przestrzeni grzewczej przez drzwi po obu stronach lub przez otwory załadowcze odizolowane przez kurtyny powietrzne, składa się z masywnej konstrukcji ramowej z zaizolowanymi ścianami w celu ograniczenia strat ciepła.

Pionowy i poziomy przepływ powietrza zapewnia równomierny rozkład temperatury wewnątrz pieca. Ten przepływ powietrza zazwyczaj wykorzystuje kolejne strefy grzewcze, które mogą być indywidualnie dostosowane do obróbki cieplnej produktów.

Piec ciągły jest idealnym rozwiązaniem dla ciągłych procesów produkcyjnych, w których produkty uzyskują określone właściwości w stosunkowo krótkim czasie przetwarzania.

Piece są dostępne we wszystkich rozmiarach oraz z dodatkowym wyposażeniem wymaganym przez klienta.

Dwa przykłady pokazano poniżej

Airtec AHT 250-ek

Produkty (w tym przykładzie stojany) mocuje się do górnego przenośnika. Są one automatycznie zanurzane w żywicy, a następnie suszone w piecu.

Airtec AHT 4000-ek

W powyższym piecu o całkowitej długości około 25 m, elementy powlekane proszkowo są suszone w trzech strefach. W pierwszej strefie proszek jest żelowany za pomocą pola podczerwieni. W drugiej strefie składniki są suszone, a następnie chłodzone w trzeciej strefie.

Piec do ulepszania cieplnego (wyżarzanie, utwardzanie, itp.)

W piecu do ulepszania cieplnego elementy obrabiane są podgrzewane przez dłuższy okres czasu do temperatury poniżej temperatury topnienia. Zakres pracy pieca obejmuje proste ulepszanie cieplne  po kompleksowe sterowanie programem. Piece Airtec przeznaczone są do obróbki cieplnej elementów wykonanych z tworzyw termoplastycznych, termoutwardzalnych lub z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknem szklanym.

Piece przemysłowe z szeroką gamą programów.

Każdy piec do ulepszania cieplnego, a także piece ciągłe mogą być zaprojektowane do osiągania temperatury pracy sięgającej nawet 600°C i ogrzewane w zależności od potrzeb np. gazem, energią elektryczną, olejem lub alternatywnymi mediami grzewczymi. Dzięki zastosowaniu sterowników procesu, można swobodnie ustawiać temperatury i przedziały czasowe które mogą być zapisane w pamięci sterownika. Umożliwia to szybki dostęp do zapisanych i sprawdzonych procesów dla szerokiej gamy produktów w dowolnym momencie. Kanał powietrzny dostosowany do produktu umożliwia utrzymanie dokładności temperaturowej do +/- 3°C.

Piece specjalne

Jeśli nie znaleźli Państwo na naszej stronie internetowej odpowiedniego rozwiązania produktowego dla siebie, prosimy o kontakt z nami, abyśmy mogli zaprojektować piec dostosowany do Państwa potrzeb. 

Indywidualna konstrukcja pieca 

Nasze usługi w zakresie pieców przemysłowych obejmują opracowanie rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta. 

Zakres możliwych zastosowań obejmuje hartowanie lub odpuszczanie, spiekanie, ogrzewanie lub suszenie Państwa produktów. Oprócz podstawowego wyposażenia posiadamy szeroki zakres wyposażenia specjalnego, za pomocą którego możemy zaprojektować piec przemysłowy zgodnie z Państwa indywidualnymi wymaganiami. Niektóre z nich można dowolnie łączyć ze sobą.

Specjalne wyposażenie pieców przemysłowych          

Podczas gdy podstawowe wyposażenie naszych pieców obejmuje drzwi pojedyncze lub podwójne jako dostęp do przestrzeni użytkowej, oferujemy alternatywne systemy drzwi, takie jak drzwi:

- podnoszone, 

- przesuwne, 

- segmentowe lub specjalne. 

Możliwe jest również dodatkowe wyposażenie w system szuflad. 

W celu zapewnienia odpowiednich możliwości transportu elementów roboczych zgodnie z Państwa wymaganiami, oferujemy różne systemy przenośników, począwszy od przenośników taśmowych, a skończywszy na przenośnikach rolkowych i podwieszanych. 

Równomierne nagrzewanie lub rozprowadzanie powłok na elementach okrągłych jest możliwe dzięki specjalnym systemom rolkowym. 

Zespół AIRTEC składa się z inżynierów, techników, projektantów i wykwalifikowanych pracowników, którzy projektują, rozwijają i wykonują dla Państwa specjalny piec do prawie każdego zastosowania. Piece przemysłowe AIRTEC gwarantują wysoką wydajność energetyczną, oszczędność i niezawodność.

Testy dostosowane do potrzeb klienta: Centrum Technologiczne

Dzięki współpracy z Centrum Technologicznym Meier, posiadamy możliwość projektowania pieców przemysłowych i wykonywania testów dostosowanych do potrzeb klientów. Oznacza to, że nawet skomplikowane wymagania dotyczące procesu ogrzewania mogą być wcześniej sprawdzone w celu osiągnięcia optymalnych dla danych produktów parametrów.