Jesteśmy liderem w produkcji maszyn do precyzyjnego nakładania oraz nawijania taśm dla przemysłu elektrycznego oraz energetycznego od ponad 95 lat z doświadczeniem inżynieryjnym.

Maszyny Ridgway znajdują szerokie zastosowanie w produkcji cewek elektrycznych, kabli oraz przewodów. Są one również wykorzystywane do produkcji wzmocnionych rur termoplastycznych (RTP)  oraz rurociągów naftowych i gazowych.

Dlaczego warto nas wybrać:

  • Jesteśmy doświadczonymi inżynierami z bogatą wiedzą branżową
  • Dostarczamy indywidualne rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb
  • Do tej pory obsłużyliśmy ponad 2000 zadowolonych klientów na całym świecie
  • Zapewniamy doskonałą obsługę klienta

Oferujemy:

Narzędzia do taśmowania i nawijania

Maszyny przeznaczone dla wielu gałęzi przemysłu, takich jak: samochodowego, samolotowego, kosmicznego, nuklearnego, energetycznego, morskiego, olejowego oraz gazowego.

Kable i przewody

Gama pionowych i poziomych maszyn do taśmowania kabli i przewodów, projektowanych do aplikacji różnego rodzaju materiałów w tym miki, PTFE oraz Kapton®.

Produkcja i nawijanie cewek

Pełen zakres urządzeń do produkcji cewek, w tym nawijarki do wirników, nawijarki cewek oraz urządzenia pomocnicze, takie jak rolkowe zespoły napinające, ramiona nawojowe oraz stojaki do szpul.

Maszyny BCT do taśmowania

Maszyny BCT są specjalnie zaprojektowane do nakładania taśm izolacyjnych na cewkach oraz prętach silników i generatorów elektrycznych. Przeznaczone są dla producentów nowych urządzeń jak i zakładów remontowych, zapewniają wysoką jakość wykonanej izolacji.

Wzmocnione rury termoplastyczne

Maszyny do owijania RTP & TCP przeznaczone są do nakładania warstw taśmy (Kevlar®, szkło itp.) na powierzchniach z tworzyw sztucznych, w produkcji rur kompozytowych RTP & Thermoplastic Composite Pipe (TCP).

Maszyny specjalnego przeznaczenia

Gama maszyn specjalnego przeznaczenia zaprojektowanych do wykonywania wysokiej jakości izolacji w wiodących na świecie projektach, takich jak maszyny do owijania kabli Umblicals tzw. „pępowinowych” dla zastosowań podmorskich oraz stacja taśmowania dla ITER Tokamak.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu oraz na oficjalną stronę producenta Ridgway