Elektrownie gazowe, olejowe oraz węglowe

Oferujemy unikalną i najbardziej nowoczesną gamę materiałów izolacyjnych i kompozytowych, które dostarczamy do producentów oryginalnego wyposażenia (OEM) oraz zakładów naprawczych. Proponowane przez nas rozwiązania cechują się najwyższą wydajnością i niezawodnością. Ponadto dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zapewnić doradztwo systemowe, testy i szkolenia w zakresie technologii żywicznych (RR) i impregnacji próżniowej (VPI) dla generatorów.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rozwiązania zaawansowane technologicznie takie jak:

  • Taśmy przewodzące nowej generacji, cechujące się wysoką stabilnością i wzrastającą odpornością na wyładowania koronowe wraz z upływem czasu, ich zastosowanie znacznie wydłuża żywotność maszyn elektrycznych
  • Taśmy o dużej przewodności cieplnej (Samicapor HTC), które zapewniają wysoką wydajność izolacji dzięki prawidłowemu odprowadzeniu ciepła z elementu
  • Szybkowiążące materiały (tzw. fast-curing), które znacznie zwiększają produktywność

Produkty testowane są w postaci pojedynczych komponentów oraz kompletnych systemów izolacji w laboratoriach wysokonapięciowych, dzięki czemu posiadają gwarancję pełnej kompatybilności.

Elementy kompozytowe dla wirników:

Elementy kompozytowe dla wirników:

Elementy kompozytowe dla stojanów:

Wysokonapięciowe elementy izolacyjne dla dużych generatorów:

Zestaw prądotwórczy z silnikiem Diesla

Generatory z silnikami Diesla poddawane są zmiennym obciążeniom i trudnym warunkom środowiskowym, takim jak wibracje i ekstremalne temperatury. W związku z tym systemy izolacyjne muszą być wysoce niezawodne. Nasza rozbudowana oferta zawiera odpowiednie materiały, aby sprostać trudnym wymaganiom stawianym zestawom prądotwórczym z silnikiem Diesla.

Napięcie wyjściowe generatorów w agregatach diesla mieści się w zakresie od 440 V do 13,8 kV. Dostępne są różne systemy izolacji, które można podzielić na dwie kategorie:

  • izolację niskonapięciową - przeznaczoną typowo do napięcia wyjściowego 690V, systemy te oparte są na konstrukcji z drutu wsypywanego lub uformowanej cewce.
  • izolację wysokonapięciową - przeznaczoną dla napięć wyjściowych do 13,8kV, systemy te oparte są na konstrukcji z nawiniętą cewką, zarówno w technologii próżniowej (VPI), jak i Resin Rich

Produkty do izolacji wysokonapięciowych:

Produkty do izolacji niskonapięciowych: