Firma Von Roll jako jedyna na świecie dostarcza pełny system izolacji elektrycznej począwszy od drutów nawojowych poprzez produkty mikowe, kompozytowe, taśmy przylepne i elastyczne laminaty po żywice i lakiery.

Produkty Von Roll znalazły zastosowanie w takich miejscach jak: elektrownie każdego typu, agregaty prądotwórcze, przesyłanie i przechowywanie nadwyżek  energii, przemysł automotive, samolotowy i kolejowy, napędy wysokiego i niskiego napięcia, przemysł kablowy, papierowy, tekstylny i drukarski, sprzęt AGD, piece i prasy przemysłowe, elektronika i balistyka.

Oprócz materiałów Von Roll dostarcza także usługi doradcze, testy i usługi dla przemysłu.

Pomimo, że głównym odbiorcą produktów i usług Von Roll jest rynek elektrotechniczny to dzięki bogatemu doświadczeniu pracownicy firmy Von Roll zawsze znajdą odpowiednie rozwiązanie, nawet jeśli poszukują Państwo małych części, np. do sprzętu chirurgicznego i medycznego.

Jako jedno z najstarszych przedsiębiorstw przemysłowych w Szwajcarii, założone w 1803 roku, Von Roll może pochwalić się udziałem w wielu trudnych i ciekawych przedsięwzięciach. W ostatnich latach Von Roll przyczynił się do zwiększenia bezpieczeństwa wielu drapaczy chmur na świecie, a także w najwyższym budynku świata Burdż Khalifa w Dubaju (828 m) zastosowano kable ognioodporne (w ilości 25 000 km), które umożliwiają funkcjonowanie krytycznych systemów awaryjnych, w tym oświetlenia, alarmów, monitoringu bezpieczeństwa, komunikacji i zasilania. 

Firma Von Roll dostarczyła wszystkie pręty kompozytowe do detektora ATLAS dużego Zderzacza Hadronów (LHC) firmy CERN i zaizolowała magnesy nadprzewodzące.

Żywice zalewowe Von Roll chronią sonary dla łodzi podwodnych, nawet przy bardzo wysokim ciśnieniu.

Według naszych obliczeń około 149.000 z 306.143 zarejestrowanych w 2017 roku w Europie  samochodów elektrycznych zawiera komponenty z Von Roll.

Szeroki wybór produktów i światowy zasięg sprawia, że każdego dnia Von Roll przyczynia się do rozwoju ludzkości.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu oraz na oficjalną stronę producenta VonRoll